Cep Menü
Android Cep Oyunlar
Cep Telefonu
Apk indir Beğen
Destekleyenler

Tarih: 16-01-2014, 18:25
Samsung, Galaxy S4 stratejisi bu sene de süreklilik yapabilir.
Samsung, Galaxy S4 stratejisi bu sene de süreklilik yapabilir.

geçtiğimiz senenin amiral gemi modeli Galaxy S4 beraberinde beraber S4 Zoom, S4 Mini, S4 Active vb. pek fazlasıyla değişik versiyonun pazara sürüldüğüne şahit olmuştuk. Gelen açıklamalar Samsung'un bu stratejiyi bu sene da sürek ettireceği yönünde. Sektörden gelen malumatlara bakarak Galaxy S5 modelinde 2560x1440 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED görüntü kullanılma şansı artıyor. 5.25 inç boyutundaki görüntü ilk kez 2K Super AMOLED görüntü olma özelliğini de kazanacak.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 15-01-2014, 20:34
Alcatel, 8 çekirdekli akıllı telefonu One Touch Idol X+'ı tanıttı.
Alcatel, 8 çekirdekli akıllı telefonu One Touch Idol X+'ı tanıttı.

Alcatel, Las Vegas'ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda sekiz çekirdekli akıllı telefonu One Touch Idol X+'ın üzerindeki örtüleri tamamen kaldırdı. Alcatel'in eser gamındaki sekiz çekirdekli ilk kez akıllı telefon ünvanını taşıyan One Touch Idol X+'ın başlıca yöntem özelliklerine şimdi daima ile özetle bir göz gezdirelim. Fiziksel detaylarla başlamak gerekirse; 140.4 mm uzunluğunda, 69.1 mm genişliğinde, 7.9 mm kalınlıkta ile takriben 125 gram ağırlıkta dizayn edilen One Touch Idol X+, kuvvetini MediaTek'in 2 GHz saat süratinde faal sekiz çekirdekli MT6592 mobil platformundan almakta.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-01-2014, 22:30
Exynos 5260 yongasetli olduğu tahmin edilen Galaxy Note 3 Neo
Exynos 5260 yongasetli olduğu tahmin edilen Galaxy Note 3 Neo

Samsung'un Galaxy Note 2 ile Galaxy Note 3 modellerinin arasına konumlandıracağı Galaxy Note 3 Neo beraberinde alakadar bir takım açıklamalar internete sızmıştı. Bu kere modelin işlemcisi ile ilk kez görselleri internete sızdırıldı. Sammobile tarafından teyit ettirilen malumatlara bakarak Samsung yepyeni Phablet modelinde Exynos 5260 yongasetine alan vermekte. Big.LITTLE tasarımını temel yer Exynos 5260 evvelki yongasetlerinden biraz değişik bir şekilde. Yongaseti 1.7GHz saat süratinde faal 2 Cortex-A7 çekirdeğini ile 1.3GHz saat süratinde faal 4 Cortex-A7 çekirdeğini meslek yüküne bakarak devreye sokuyor.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-01-2014, 14:11
Mezui tarafından ilk Ubuntu akıllı telefonu önümüzdeki günlerde çıkabilir.
Mezui tarafından ilk Ubuntu akıllı telefonu önümüzdeki günlerde çıkabilir.

Linux platformundaki en fenomen dağıtım olan Ubuntu, mobil versiyonunu geçtiğimiz sene bir takım Nexus akıllı telefonları amacıyla indirmeye sunarak mobil dünyaya ilk kez adımını atmıştı. Henüz uygulama şeklinde var olan Ubuntu Touch bir ara hibe platformları üstünden donanım projesini gerçekleştirmeye çalışsa da bunda muvaffakiyetli olamamıştı. Yalnızca Çin'den gelen bir takım fotoğraflar Ubuntu'nun ilk kez ortağının Meziu olabileceğini sav etmekte. Canonical Vakfı'nın kurucusu Mark Shuttleworth bu sene adını vermek istemediği bir üretim yapan beraberinde işbirliği yapacağını açıklamıştı. beyan bu iddiaları doğrular nitelikte.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-01-2014, 14:02
Galaxy S5 bahar döneminde, Galaxy Note 4 sonbahar döneminde piyasada olması planlandı.
Galaxy S5 bahar döneminde, Galaxy Note 4 sonbahar döneminde piyasada olması planlandı.

Samsung'un Pro tablet kodağını tanıtması ile Neo serisi akıllı telefonların da internete sızmasının arkasından, bu sene ki iki amiral gemi modeli beraberinde ikinci kuşak Galaxy Gear modeli merak edilmeye başlanmıştı. Bloomberg ile re/code sitelerine demeçlerde yer alan Samsung yöneticileri, merakla beklenen sorulara açık ve kesin olmayan cevaplar verdi. malumatlara bakarak Galaxy S5 amiral gemi modeli bahar aylarında, Galaxy Note 4 modeliyse sonbahar aylarında tüketici beraberinde buluşacak. kati bir lansman tarihi olmamakla beraber Galaxy S5 amacıyla Ocak-Şubat dönemi iddiası rafa kalkmış oldu.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-01-2014, 13:13
CES 2014 : ZTE'nin Eco-Mobius modüler telefon projesi fuara gelmiştir .
CES 2014 : ZTE'nin Eco-Mobius modüler telefon projesi fuara gelmiştir .

Phonebloks projesinin başlattığı modüler akıllı telefon anlayışı eski Motorola, arkasından ZTE ile son şeklinde Xiaomi tarafından benimsendi ile ciddi bir iş içine girildi. Bu firmalardan ZTE CES 2014 fuarında deneysel projesini ziyaretçilere sergiledi. Eco-Mobius projesi henüz ticari şeklinde gerçekleşeek seviyeden olabildiğince uzak. ZTE, en azından projenin temelini teknolojik dünyasına anlatmak istiyor. Eco-Mobius bir iskelet ile değiştirilebilir 3 ana parçadan oluşuyor. Bunlar çekirdek, görüntü ile pil tarzında sıralanıyor. Çekirdek ise bizzat bünyesinde işlemci, GPU, kamera, RAM ile ROM tarzında beşe ayrılıyor. ayrıcalıklı manyetik bağlantılar sayede bu bileşenler kolaylıkla çıkarılıp takılabiliyor.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 10-01-2014, 14:39
6 çekirdekli yeni Galaxy Note 3 Neo malumatları onaylandı.
6 çekirdekli yeni Galaxy Note 3 Neo malumatları onaylandı.

Galaxy Grand Neo'nun internete sızmasının arkasından bu kere Galaxy Note 3 Neo adlı yepyeni bir model baresinde açıklamalar paylaşıldı. Elde edilen açıklamalar yeniden şirket içi karşılaştırma dökümanlarından yolda. Samsung yepyeni modeli amacıyla Galaxy Note 2 ile Galaxy Note 3 modelleri beraberinde yapmış olduğu karşılaştırmayı tablolara dökmüş. Galaxy Note 3 Neo esasen Galaxy Note 3 Lite tarzında bildiğimiz modelin nihai adı. Bu bakımdan Galaxy Tab 3 Lite tarzında gündemde olan pahalı olmayan tablet modelinin de Galaxy Tab 3 Neo tarzında isimlendirilebileceği kestirme ediliyor.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 10-01-2014, 14:16
Android işletim düzenli Nokia akıllı telefonunun görüntü görüntüleri ortalığa çıkageldi.
Android işletim düzenli Nokia akıllı telefonunun görüntü görüntüleri ortalığa çıkageldi

Rafa kalktığı sav edilen yalnızca son günler içinde sıkı bir biçimde sızıntılarına şahit olduğumuz Android işletim düzenli Nokia Normandy yahut A110 modelinin bu kere görüntü görüntüleri ortalığa çıkageldi. Sızdırılan görseller modelin üstünde faal modifiye edilmiş bir Android arayüzünü gösteriyor. Görsellerde bir mesaj merkezi, davet ekranı ile Skype programı dikkati çekiyor. Cihazda kullanılmakta olan işletim sisteminin gayri resmi olduğu belirtiliyor. açıklayacakolursak Google Play erişimi yok ile Haritalar, Gmail, Chrome vb. uygulamalar da ön yüklü gelmiyor.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 10-01-2014, 13:58
Nexus 5 ülkemizde satışı ön siparişle başlandı.
Nexus 5 ülkemizde satışı ön siparişle başlandı.

Google'ın Nexus uygulaması kapsamında Ekim nihayetinde tanıtıtğı akıllı telefonu Nexus 5, ülkemiz pazarına da giriş yapmak amacıyla. Model Turkcell ile Teknosa sanal mağazaları üstünden ön ısmarlama almaya başlamış oldu. 1399TL perakende satış ederi belirlenen model Turkcell tarafından 13 Ocak tarihinde, Teknosa tarafındansa 20 Ocak tarihinde sevkiyata başlayacak. hep iki mağazada da ön siparişe ayrıcalıklı 100TL armağan çeki veriliyor. geçtiğimiz sene Nexus 4 modelinde yığın sıkıntısı yaşanmış ile ülkemize ulaşması biraz gecikmişti. LG bu kere herhangi bir probleme mahal vermedi ile evren çapında Nexus 5 yığın sıkıntısı pek yaşanmadı.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 10-01-2014, 13:53
Android 4.4 işletim düzenli Nokia A110 benchmark sonuçlarında ortalığa çıkageldi
Android 4.4 işletim düzenli Nokia A110 benchmark sonuçlarında ortalığa çıkageldi

Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmadan eski Android işletim düzenli bir akıllı telefon üstünde çalıştığına üzerine vakit zaman görseller internete sızmıştı. bir takım kaynaklar modelin iptal edildiğini dile getirirken bir takım kaynaklar ise Nokia'nın bu sene modele bir ihtimal verebileceğini anlatım ediyordu. Bugün ortalığa çıkagelen AnTuTu benchmark sonuçları Nokia'nın hali hazırda projeyi sonlandırmadığını gösteriyor. Benchmark sonuçlarında Nokia A110 adında modelin puanları görülüyor. Normandy şeklinde kodlandırılan cihazda 854x480 piksel çözünürlük, Snapdragon işlemci, 5MP çözünürlüğünde kamera alan aldığı anlaşılıyor.
Devamı
  • Yorumlar: 0